W gminie Krasnystaw mieszkają dwie osoby, które skończyły co najmniej 100 lat. Jedną z nich jest Marianna Szymańska, która obchodziła urodziny we wtorek 28 maja. Z tej okazji z jubilatką i jej rodziną spotkali się przedstawiciele gminnych władz, by złożyć gratulacje i życzenia oraz przekazać upominki.

Podczas wizyty wójt gminy Krasnystaw odczytał list gratulacyjny od premiera, a także przekazał swoje gratulacje, bukiet kwiatów i urodzinowy prezent. Życzenia złożyły również – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Gałan i kierownik krasnostawskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Justyna Przysiężniak, która przekazała jubilatce dokument, potwierdzający przyznanie specjalnego świadczenia, przysługującego 100-latkom.

Jak na prawdziwy jubileusz przystało nie zabrakło urodzinowego tortu, a kameralne spotkanie było okazją do rozmów i wspomnień.

Jubilatka przez całe życie prowadziła gospodarstwo rolne. Jak sama przyznaje lubi wszystkie prace w obejściu i ogródku, a jeszcze rok temu sadziła kwiatki. Jest samodzielna, nadal gotuje i dba o syna, z którym obecnie mieszka.

Marianna Szymańska z domu Bereza urodziła się 28 maja 1924 roku. Szymańska to nazwisko po drugim mężu Stanisławie, z którym przeżyła ponad 20 lat. Wcześniej była żoną Stanisława Mazura vel Bychawskiego, który zginął w wypadku komunikacyjnym.

Z pierwszego małżeństwa Pani Marianna miała dwie córki, a z drugiego ma dwóch synów. Dochowała się również 10 wnuków, 21 prawnuków i 7 praprawnuków.

Marianna Szymańska jest jedną z najstarszych mieszkanek gminy Krasnystaw. W marcu tego roku 101 urodziny obchodziła Eugenia Kister ze Steżycy Kolonii.

Data opublikowania: 10:58, 29 maja 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości