Działający przy Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym w gminie Krasnystaw Uczniowski Klub Sportowy “Victoria”, zakończył obchody jubileuszu 20-lecia.

Na podsumowanie zaprosił przedstawicieli samorządów, firm i instytucji oraz sympatyków, by podziękować za współpracę i wsparcie dla klubu przez minione dwie dekady. UKS “Victoria” oficjalnie rozpoczął swoja działalność 19 grudnia 2003 roku, gdy został wpisany do ewidencji, prowadzonej przez starostę krasnostawskiego. Rejestracji dokonali członkowie komitetu założycielskiego, w którym byli Wiesław Bojarczuk, Andrzej Jasionowski i Piotr Bielesza, wybrani potem do pierwszego zarządu. Oprócz nich znalazły się w nim Elżbieta Marczewska-Buk i Beata Chariasz. Pierwszym poważnym wyzwaniem organizacyjnym był Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Krasnystaw, który odbył się 8 stycznia 2005 roku.

W kolejnych latach klub zorganizował wiele turniejów, zawodów oraz imprez sportowo-rekreacyjnych, w tym o charakterze profilaktycznym. Na ich przygotowanie UKS “Victoria” pozyskuje środki przede wszystkim z budżetu gminy Krasnystaw oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji i Nauki, a także ze Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

Korzystając z różnych źródeł finansowania w roku jubileuszu UKS “Victoria” zorganizował siedem wydarzeń sportowych, w tym m.in. mityng lekkoatletyczny, turnieje piłkarskie i zawody sportowo-rekreacyjne, a także zrealizował projekt o charakterze patriotycznym, obejmujący rewitalizację Pomnika Żołnierzy Kampanii Wrześniowej w Zastawiu Kolonii.

Obecnie zarząd klubu stanowią – Andrzej Jasionowski jako prezes, Renata Lewandowska pełniąca obowiązki wiceprezesa i Elżbieta Marczewska-Buk, która jest sekretarzem.

Podczas jubileuszowych obchodów dotychczasową działalność klubu podsumował prezes Andrzej Jasionowski, a uczniowie SP w Małochwieju Dużym zaprezentowali pokaz taekwondo i wokalną część artystyczną.

Minione 20-lecie UKS “Victoria” zostało udokumentowane na zdjęciach, które utworzyły okolicznościową wystawę, uczniowie szczególnie angażujący się w życie sportowe szkoły odebrali upominki, a sympatycy klubu otrzymali specjalne podziękowania. Ich adresatami byli m.in.: wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy Marcin Wojewoda i właściciel sklepu “Agat” w Krasnymstawie Wiesław Siwiec, dyrektorzy szkół z gminy Krasnystaw – Marta Fyk, Małgorzata Policha, Izabela Józefowska i Krzysztof Kowalczyk, przyjaciele klubu – Piotr Bielesza, Wiesław Bojarczuk, Zygmunt Kasiura, Paulina i Piotr Kawińscy, Tomasz Majewski i Tomasz Misztal, prezes UKS “Jedynka” Krasnystaw Marek Kwiecień oraz prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego “Rodzinne gniazdo” Maria Kowalczyk i prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Małochwieju Dużym Leszek Waręcki.

Data opublikowania: 13:03, 7 grudnia 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości