IMG 9245Najstarsza mieszkanka gminy Krasnystaw Eugenia Kister ze Stężycy Kolonii skończyła 100 lat. Z tej okazji w sobotę 25 marca najbliżsi jubilatki zorganizowali uroczystość, na którą zaprosili m.in. przedstawicieli gminnych i powiatowych władz samorządowych.

Obchody jubileuszu rozpoczęła msza święta, którą w Krasnymstawie odprawił proboszcz parafii ze Stężycy Nadwieprzańskiej ksiądz kanonik Adam Bratek.

Główna uroczystość odbyła się w zajeździe w Zakręciu, gdzie Eugenia Kister przyjmowała kwiaty, gratulacje, upominki i życzenia… 200 lat. Dostojna jubilatka otrzymała od premiera i władz samorządowych listy gratulacyjne, a od przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dokumenty, potwierdzające przyznanie dodatkowej emerytury specjalnej, przysługującej osobom, które ukończyły sto lat.

Życzenia Pani Eugenii składali starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, kierownik Placówki Terenowej KRUS i wiceprzewodnicząca rady powiatu Justyna Przysiężniak, wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Gałan oraz Janusz Szpak i Krzysztof Radziewski reprezentujący PSL, w którym aktywnym działaczem był mąż Pani Eugenii.

Uczestnicy uroczystego spotkania wznieśli toast za zdrowie jubilatki i wspólnie zaśpiewali jej 200 lat.

Pani Eugenia Kosmowska urodziła się 24 marca 1923 roku. W 1946 wyszła za Czesława Kistra, z którym przez kolejnych 69 lat wspólnie prowadziła gospodarstwo rolne. Dochowała się 4 dzieci, 9 wnucząt, 11 prawnucząt i 2 praprawnucząt.

W Stężycy Kolonii jubilatka mieszka od urodzenia, obecnie razem z synem. Eugenia Kister jest najstarszą mieszkanką gminy Krasnystaw i jedyną, która ukończyła 100 lat.

Data opublikowania: 13:15, 28 marca 2023

Kategorie: Wiadomości