“Ale to już było… i nie wróci więcej…”. Słowa popularnej piosenki towarzyszyły obchodom 40-lecia Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw. Swoje święto jubilaci obchodzili w gronie przyjaciół, sympatyków, przedstawicieli władz i jednostek samorządowych oraz byłych pracowników placówki.  Gości powitała dyrektor Joanna Ćwikła, która przypomniała jak na przestrzeni lat zmieniało się przedszkole w Siennicy Nadolnej i jakie odnosiło sukcesy. Jednym z nich było wysokie czwarte miejsce w rankingu ogólnopolskiego portalu oceńprzedszkole.pl, dedykowanego rodzicom dzieci, poszukujących placówki dla swoich pociech. Dyrektor Ćwikła podkreśliła, że o dobrej pracy dydaktyczno-wychowawczej i klimacie przedszkola świadczy również fakt, iż swoje dzieci do przedszkola przyprowadzają jego wychowankowie, a część nawet podejmuje tutaj pracę.

Joanna Ćwikła podziękowała też całej społeczności przedszkolnej, w tym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, dzieciom, rodzicom oraz przyjaciołom, którzy pomogli zorganizować jubileuszowe obchody.

Głównymi bohaterami przedszkolnego święta były dzieci, które przygotowały dla gości program artystyczny. Za swoje występy mali artyści zostali nagrodzeni burzą oklasków, a przedszkole otrzymało mnóstwo upominków, wśród których były gry, klocki i książki.

Jubilaci przyjmowali prezenty, życzenia i gratulacje m.in. od Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego i przedstawicieli delegatury kuratorium w Chełmie oraz wójta gminy Krasnystaw Wojciecha Kowalczyka i przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Golca. Wśród gości byli również była dyrektor przedszkola w latach 1984 – 2009 Anna Sławacka, kierownik referatu oświaty urzędu gminy Ewelina Janowczyk i jej zastępczyni Beata Hartanowicz, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krasnymstawie Małgorzata Gwarda, proboszcz parafii w Siennicy Nadolnej ksiądz Andrzej Kowalczyk, Karolina Wiórko i Szymon Jasion z firmy PAK.IN Krasnystaw, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie Marcin Ostrowski, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie Sławomir Bałabaj i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska, a także przedstawiciele rodzice przedszkolaków.

Jubileuszowe obchody były również okazją do podsumowania konkursu plastycznego “Wspomnienia z przedszkola”. Nagrody i wyróżnienia w obecności wójta Wojciecha Kowalczyka wręczyła dyrektor Joanna Ćwikła.

Po oficjalnej części obchodów przedszkolnego święta był czas na zabawy na powietrzu dla maluchów. O liczne atrakcje zadbali sponsorzy i przyjaciele placówki, oprawę muzyczną przygotował DJ Wodzirej Emilio, absolwent Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej, a zwieńczeniem obchodów był jubileuszowy tort.

Data opublikowania: 14:42, 3 lipca 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości