Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw. W niedzielę 10 grudnia w miejscowym centrum kultury swoją ofertę prezentowało ponad 20 wystawców, a ich stoiska odwiedziła nadzwyczajna liczba gości.

Podczas niedzielnego kiermaszu goście mieli do wyboru pełną gamę, nie tylko świątecznych dekoracji czy ozdób, ale również wyrobów, które będą oryginalnymi prezentami pod choinkę. Na stoiskach było pełno czapek, szalików, wisiorków, świeczek, a także stroików, bombek i innych elementów dekoracji domów i mieszkań.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dziecięce warsztaty wykonywania świątecznych ozdób, które poprowadziły instruktorki GCK.

Niedzielnym zakupom towarzyszyły popisy lokalnych artystów. Żeńska Grupa Teatralna z Bzitego, która już kilka razy występowała w różnych miejscach ze spektaklem „Babskie intrygi”, po raz pierwszy zaprezentowała to widowisko w GCK. Swoimi zdolnościami pochwalili się również członkowie miejscowego Klubu Solisty oraz dziecięcy zespół tańca ludowego. Dla tej ostatniej grupy występ na kiermaszu był szczególny, ponieważ dla 5-cio i 6-letnich tancerzy był to debiut sceniczny. Grupa, którą w centrum kultury od niespełna trzech miesięcy prowadzi Aleksandra Winiarek z Centrum Inicjatyw Tanecznych z Lublina, nie jest zamknięta. Na razie ćwiczy w niej kilkanaścioro dzieci, ale mogą do nich dołączyć nowi tancerze. Zainteresowani mogą przyjść na jedną z prób, które odbywają się w GCK w Siennicy Nadolnej w piątki o 16.00.

Data opublikowania: 10:45, 18 grudnia 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości