obrazek przedstawia: drogę asfaltową przez lasGmina Krasnystaw jednak otrzyma dotację na przebudowę dróg w osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej.

    Przetarg na wykonanie robót jest już ogłoszony, a inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 9 miesięcy. Środki będą pochodzić z tegorocznego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

   Początkowo wniosek o przyznanie dotacji nie znalazł się na liście projektów, zaakceptowanych do dofinansowania, ale teraz pojawiły się pieniądze z oszczędności po przetargach na zatwierdzone wcześniej inwestycje. Część tych pieniędzy otrzyma Gmina Krasnystaw. Miejscowy samorząd wykorzysta je na gruntowną przebudowę dwóch odcinków dróg, wybudowanych w latach 70. minionego wieku, prowadzących m.in. do kilku bloków z około 600 mieszkańcami, centrum kultury, ośrodka zdrowia i sklepów w Siennicy Nadolnej.

   Planowane prace będą prowadzone na odcinkach o łącznej długości około 650 metrów, gdzie trzeba wykonać podbudowę i nową nawierzchnię z kostki, a także wybudować kanał technologiczny i oświetlenie. Firmy, które chcą wykonać te prace mogą składać oferty do 8 listopada, a pieniądze z RFRD powinny wystarczyć na pokrycie około połowy kosztów.

   Z tego samego programu, ale w naborze na 2022 rok, Gmina Krasnystaw liczy na dotację na przebudowę prawie 700 metrów drogi w sołectwie Kasjan, sąsiadującym z Osiedlem Cukrowni. Kosztorysową wartość tej inwestycji szacuje się na około 800 tysięcy złotych.

Data opublikowania: 07:07, 3 listopada 2021

Kategorie: Wiadomości