zosp wOchotnicza Straż Pożarna w Krupem w gminie Krasnystaw otrzyma z budżetu państwa dotację na zakup nowego samochodu. Na razie ma promesę na 200 tysięcy złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które musi wykorzystać w tym roku.

 

   – Jednostka złożyła także wniosek do rady gminy o kolejne 200 tysięcy złotych, który zostanie rozpatrzony na najbliższej sesji w maju. Resztę pieniędzy na nowy pojazd druhowie muszą zabezpieczyć we własnym zakresie – mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

   Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który powinien trafić do jednostki najpóźniej w listopadzie tego roku.

   OSP w Krupem to jedna z dwóch jednostek w gminie Krasnystaw, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Drugą jest OSP w Małochwieju Dużym.

   Obecnie strażacy z Krupego mają do dyspozycji średni samochód, kupiony dzięki wsparciu Unii Europejskiej w 2014 roku i prawie 20-letniego lekkiego Forda. Decyzja o losach tego drugiego pojazdu ma być podjęta, gdy jego „następca” pojawi się w jednostce.

   OSP Krupe jest najstarszą jednostką w gminie Krasnystaw, założoną w 1890 roku.

Data opublikowania: 11:44, 28 kwietnia 2022

Kategorie: Wiadomości