Gmina Krasnystaw otrzyma z Unii Europejskiej dofinansowanie na budowę nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Jaślikowie. Umowa, potwierdzająca przyznanie dotacji, została podpisana w środę 6 marca, a pieniądze mają być wykorzystane w tym roku.

Obecny plac zabaw w Jaślikowie został wykonany w ramach programu “Radosna szkoła” w 2012 roku, ale jego stan techniczny powoduje, że obiekt właściwie nie nadaje się już do użytkowania. Dlatego zostanie rozebrany, a w jego miejscu wykonamy nową nawierzchnię i zamontujemy nowe urządzenia – zapowiada wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, która razem ze skarbniczką Małgorzatą Kościuk podpisała umowę o dofinansowaniu tej inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Szacuje się, że realizacja tego zadania może kosztować 200 tysięcy złotych, z czego 128 tysięcy, czyli 63,63 procent kosztów netto będą stanowić środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Na najbliższej sesji rady gminy nowa inwestycja ma być wprowadzona do budżetu, a to pozwoli ogłosić przetarg na wykonanie robót oraz dostawę i montaż urządzeń zabawowych.
Jeśli nie zajdą nadzwyczajne okoliczności władze gminy liczą, że nowy plac zabaw w Jaślikowie będzie gotowy na koniec wakacji.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci samorząd sukcesywnie sprawdza i wymienia wyposażenia placów zabaw przy wszystkich szkołach. W najbliższych dniach powinna zostać wybrana firma, która zrealizuje podobne zadanie przy szkole w Małochwieju Dużym, które będzie współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Place zabaw przy kolejnych szkołach będą modernizowane w następnych latach. Gmina liczy na dofinansowanie tych inwestycji w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Data opublikowania: 07:57, 8 marca 2024

Kategorie: Aktualności