herbugk wW Gminie Krasnystaw powstanie pierwszy Klub Seniora z prawdziwego zdarzenia. Swoją siedzibę będzie mieć w budynku Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, a pieniądze na jego utworzenie w większości będą pochodzić z budżetu państwa. Z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pozyskano środki na przygotowanie i wyposażenie pomieszczeń na potrzeby seniorów. Klub będzie skupiać co najmniej 15 mieszkańców gminy w wieku 60 lat i starszych, którzy w ramach spotkań będą mogli wymieniać się doświadczeniami i aktywnie spędzać czas w swoim gronie, a także rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności.

Oprócz drobnych remontów i odświeżenia pomieszczeń w GCK, dotacja ma być wykorzystana m.in. na zakup mebli, wyposażenia kuchni, sprzętu do zajęć ruchowych i artystycznych.

Nowy klub ma być gotowy do końca 2023 roku, a działalność ma rozpocząć w 2024. Autorzy pomysłu liczą również, że z budżetu państwa uda się pozyskać dofinansowanie na prowadzenie Klubu Seniora. Spodziewają się, że nabór wniosków zostanie ogłoszony jesienią. Na razie z Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2021 – 2025 samorząd ma przyznane na utworzenie i wyposażenie nowej placówki ponad 106 tysięcy złotych. Wkład własny gminy Krasnystaw to ponad 26 tysięcy.

Data opublikowania: 07:59, 12 lipca 2023

Kategorie: Wiadomości