Gmina Krasnystaw otrzyma z budżetu państwa pieniądze na modernizację boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Prace są planowane na przyszły rok, a dotacja powinna wystarczyć na pokrycie większości kosztów.

   Przy szkole w Siennicy Nadolnej mamy kompleks sportowy m.in. z boiskami do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego oraz bieżnię lekkoatletyczną. Wszystkie zostały wybudowane prawie ćwierć wieku temu i są w bardzo złym stanie. By je poprawić, pozyskaliśmy dotację z programu “Sportowa Polska”, skąd otrzymamy 430 tysięcy złotych.

   Resztę wyłożymy z własnego budżetu mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik. Wniosek o przyznanie środków na ten cel jest na liście projektów, które zostały zaakceptowane do dofinansowania, ogłoszonej właśnie przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy, potwierdzającej przyznanie dotacji i przygotowanie przetargu na wykonanie robót, który ma być ogłoszony w ciągu pół roku.

   Sama modernizacja obiektów sportowych w Siennicy Nadolnej jest planowana na 2022 rok. 

Data opublikowania: 06:30, 26 lipca 2021

Kategorie: Aktualności