Ponad 17 tysięcy rodzin otrzymało w tym roku wsparcie w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Wśród darczyńców byli pracownicy Urzędu Gminy Krasnystaw i Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zakręciu. Rodzina, obdarowana przez pracowników urzędu, otrzymała m.in. węgiel, cukier, mąkę, makaron, konserwy i inne artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły higieniczne, a także karmę dla psów i prezenty pod choinkę.

W akcję „Szlachetna paczka” pracownicy urzędu gminy włączyli się po raz pierwszy, ale w pomoc potrzebującym angażowali się również wcześniej. M.in. w ubiegłym roku wysłali leki, żywność i artykuły przemysłowe dla ogarniętej wojną Ukrainy, a także wsparli akcję organizowaną przez Caritas.

Pierwszy raz w „Szlachetnej paczce” mają swój udział także pracownicy GPGK w Zakręciu. Razem ze swoimi partnerami pracownicy spółki ufundowali zakup artykułów spożywczych, środków czystości, małego sprzętu AGD i narzędzi kuchennych oraz książkę „Znachor” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Obydwie paczki zostały dostarczone do sztabu akcji w Krasnymstawie i przekazane w miniony weekend do potrzebujących rodzin z gminy Krasnystaw.

„Szlachetna paczka” to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnym potrzebującym.

Data opublikowania: 12:24, 19 grudnia 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości