1920x810

Gmina Krasnystaw otrzyma dotację z tegorocznej edycji Rządowego Programu Rozwoju Dróg. W zatwierdzonym właśnie przez premiera zestawieniu jest projekt budowy odcinka trasy w Siennicy Nadolnej o szacunkowej wartości prawie 800 tysięcy złotych. Z RFRD gmina ma otrzymać połowę tej kwoty.

   – To oddolna inicjatywa mieszkańców sołectwa Kasjan, którzy postanowili środki z funduszu sołeckiego przeznaczyć na przygotowanie dokumentacji projektowej na wskazaną drogę. Gdy dokumentacja była gotowa złożyliśmy wniosek o dofinansowanie robót, który właśnie został zaakceptowany do dofinansowania – mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

   Prace będą prowadzone na odcinku drogi gruntowej o długości około 700 metrów, który do tej pory doraźnie był częściowo utwardzany różnymi materiałami. Teraz samorząd chce wykonać podbudowę i położyć asfaltową nawierzchnię.

   Po ogłoszeniu listy wniosków, które zostały zaakceptowane do dofinansowania, gmina podpisze umowę, potwierdzającą przyznanie dotacji i wprowadzi to zadanie do budżetu. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie robót, które powinny się zakończyć w październiku tego roku.

   W podobny sposób jest przygotowywana kolejna taka inwestycja w Siennicy Nadolnej. Gmina zleciła już opracowanie dokumentacji następnego odcinka drogi. Projekt również zostanie sfinansowany z funduszu sołeckiego.

   W poprzednim naborze wniosków do RFRD Gmina Krasnystaw pozyskała dofinansowanie na przebudowę dwóch odcinków dróg w sąsiadującym z sołectwem Kasjan osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej. To zadanie będzie kosztować ponad 1 milion 800 tysięcy złotych, w tym 50 procent dotacji z RFRD. Prace mają być wykonane do września tego roku.

Data opublikowania: 06:52, 22 lutego 2022

Kategorie: Wiadomości