Kolejny rok z rzędu wieniec uwity przez Koło Gospodyń Wiejskich „Sami Swoi” z miejscowości Kolonia Zastawie i Łany okazał się najładniejszy nie tylko w gminie Krasnystaw, ale również w powiecie.

    W nagrodę weźmie udział także w konkursie wojewódzkim, a podsumowanie gminnej rywalizacji odbędzie się podczas tegorocznego „Przystanku wakacje” w sobotę 26 sierpnia. Oprócz zwycięzców w konkursie gminnym swoje propozycje zgłosiły koła z Bzitego, Wincentowa, Małochwieja Małego, Zażółkwi i Niemienic oraz KGW „Razem” z Zażółkwi. Autorzy wszystkich kompozycji podczas „Przystanku wakacje” odbiorą wyróżnienia.

 

pw m

 

    Zgodnie z tradycją impreza w Osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej, która rozpocznie się o 15.00, będzie również okazją do promocji lokalnych artystów, posłuchania gwiazd i wspólnej zabawy, kończącej tegoroczne wakacje. Jako pierwsi na plenerowej scenie pojawią się młodzi wokaliści z Klubu Solisty, działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej oraz taekwondecy „Songo” Krasnystaw.

    Drugą część festynu, opatrzoną hasłem „Na folkowo i ludowo”, zdominują polskie i międzynarodowe zespoły folkowe. Najpierw publiczność będzie oklaskiwać lubelski duet „Ptaszkowie śpiewali”. Potem rozpocznie się wspólny koncert Kapeli „Cukrowniacy” i zespołu „Sami Swoi” z Kolonii Zastawia i Łanów, które łączy osoba instruktora Ryszarda Króla.

    Podczas sobotniego festynu swoje 20-lecie będzie obchodzić Kapela Folkowa „Styrta”, a gwiazdą wieczoru będzie polsko-ukraińska grupa „Horpyna”. To jeden z najbardziej znanych przedstawicieli ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, występujący od 1999 roku, a grający rockową odmianę folku.

    Poza dużą porcją muzyki w programie „Przystanku wakacje” jest wiele innych atrakcji. Organizatorzy zapraszają m.in. na widowiskowe pokazy strażaków i grup rekonstrukcji historycznej, bezpłatne dmuchańce dla dzieci, laserowy paintball oraz stoiska gastronomiczne, a także promujące firmy, instytucje i twórców ludowych.

   „Przystanek wakacje” organizują Wójt Gminy Krasnystaw i Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

pw

Data opublikowania: 07:25, 23 sierpnia 2023

Kategorie: Wiadomości