Przebudowa drogi w miejscowości Krupe w gminie Krasnystaw oficjalnie zakończona. Prace kosztowały prawie 1,5 miliona złotych, z czego większość samorząd pozyskał z budżetu państwa.

Pieniądze te zostały wykorzystane na przebudowę odcinka o długości prawie 900 metrów, łączącego drogę wojewódzką 812 Krasnystaw – Chełm z trasą gminną.

   Drogowcy częściowo poszerzyli jezdnię do 5 metrów, wykonali odwodnienie i zjazdy, utwardzili pobocza i położyli nową, asfaltową nawierzchnię. Ponadto na wysokości miejscowej szkoły został wybudowany chodnik o szerokości 2 metrów. Pieniądze na pokrycie 60 procent kosztów Gmina Krasnystaw otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych.

   Z tego samego źródła miejscowy samorząd chce pozyskać pieniądze na kolejne inwestycje. W naborze uzupełniającym jeszcze na 2020 rok gmina złożyła wniosek o dofinansowanie remontu drogi w Siennicy Nadolnej o wartości kosztorysowej przekraczającej 200 tysięcy złotych. Jeśli otrzyma dotację, prace będą wykonane do końca lipca przyszłego roku.

   Z kolei w naborze FDS na 2021 rok Gmina Krasnystaw stara się o środki na przebudowę i rozbudowę dwóch dróg w Osiedlu Cukrowni. Wartość tych robót szacuje się na ponad 1 milion 900 tysięcy złotych.

Data opublikowania: 07:52, 7 października 2020

Kategorie: Wiadomości