Mieszkanki gminy Krasnystaw obchodziły Dzień Kobiet już w niedzielę 3 marca. Tego dnia miejscowe centrum kultury zorganizowało uroczyste spotkanie pełne artystycznych upominków, życzeń i gratulacji. Uczestników powitał muzycznie Kabaret “Czarny Salceson” i Anna Żebrowska z Klubu Solisty, działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej. Na scenie pojawili się również przedstawiciele miejscowego Klubu Senior+, którzy zaprezentowali m.in. teksty literackie, napisane z okazji święta pań.

Podczas oficjalnym powitań organizatorzy wyróżnili Janinę Wiechnik, która przez wiele lat była m.in. przewodniczącą Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, sołtyską wsi Krupe, radną rady gminy i przewodniczącą KGW. Pani Janina odebrała życzenia i kwiaty od wójta gminy Krasnystaw Edyty Gajowiak-Powroźnik, wiceprzewodniczącego rady Mirosława Berbecia oraz radnych Leszka Szeniaka i Roberta Ćwirty.

Panowie zaangażowali się również w rozdawanie pozostałym paniom, które przyszły na niedzielne spotkanie, pachnących upominków, przygotowanych przez GCK.

Kolejną bohaterką obchodów była Alicja Cimek. W centrum kultury została otwarta wystawa jej obrazów, zatytułowana “Cztery pory roku”. Ekspozycję można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Goście świątecznego spotkania obejrzeli również spektakl “Gwałtu, co się dzieje” w wykonaniu Teatru Pokoleń z Siennicy Różanej w reżyserii Michała Zgieta. – Widowisko choć oparte na mniej znanym dziele Aleksandra Fredry, zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Jak na mistrza komedii przystało było dużo elementów humorystycznych, a całe przedstawienie bardzo dobrze wpisało się w tematykę spotkania – oceniają widzowie.

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Siennicy Nadolnej dopełnił muzyczno-satyryczny występ Kabaretu “Czarny salceson” i koncert Kapeli Folkowej “Styrta”.

Wspólne świętowanie sołtysek, radnych, członkiń kół gospodyń wiejskich, dyrektorek miejscowych szkół i innych gości zorganizowali wójt gminy Krasnystaw oraz GCK i Klub Senior+ w Siennicy Nadolnej.

Data opublikowania: 10:15, 6 marca 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości