Gmina Krasnystaw miała swoją reprezentację na Dożynkach Powiatu Krasnostawskiego, które w tym roku odbyły się w Rudniku. W powiatowym korowodzie dożynkowym była delegacja wieńcowa z Małochwieja Małego, na plenerowej scenie prezentowali się lokalni artyści, a wśród wyróżnionych rolników znaleźli się gospodarze z Jaślikowa.

Wieniec i stoisko promocyjne na powiatowe święto plonów przygotowali wspólnie Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego “Rodzinne gniazdo” i miejscowa młodzież. W części artystycznej okazję do zaprezentowania swoich zdolności scenicznych mieli młodzi tancerze, także z Małochwieja Małego i Kapela “Cukrowniacy”.

W składzie delegacji byli również wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, przewodniczący rady gminy Krzysztof Golec i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska.

Podczas święta plonów w Rudniku rolnicy z powiatu krasnostawskiego otrzymali specjalne wyróżnienia starosty. W nagrodzonym gronie gminę Krasnystaw reprezentowali Zofia i Witold Rudnikowie z Jaślikowa.

Data opublikowania: 06:01, 6 września 2021

Kategorie: Wiadomości