Dwie reprezentacje Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie wystąpią w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     Awans wywalczyły podczas eliminacji gminnych, które z udziałem drużyn z czterech placówek, odbyły się we wtorek 18 kwietnia. Rywalizacja w Zespole Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem odbywała się w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej startowali chłopcy i dziewczęta z klas IV – VI, a w drugiej ich starsi koledzy z klas VII – VIII.Najpierw uczestnicy rozwiązywali testy, w których musieli się wykazać znajomością zasad i przepisów ruchu drogowego, a w drugiej części zawodnicy pokonywali tor przeszkód rowerem.

    W obydwu grupach najlepiej spisali się uczniowie krasnostawskiej “trójki”. Młodsza drużyna wystąpiła w składzie – Bartosz Dziedzic, Kamil Ołówka, Wiktoria Antoniak i Kinga Świdnik, natomiast w starszej kategorii awans wywalczyli – Karol Dziedzic, Oliwia Mazurek i Antonina Witko.

    W pierwszej kategorii drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, wśród starszych uczniów na drugiej pozycji uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie. Trzecie miejsca w obydwu grupach zajęły odpowiednio reprezentacja gospodarzy z Krupego i szkoły w Siennicy Nadolnej, a na czwartych pozycjach turniej ukończyły ekipy z Małochwieja Dużego – w młodszej kategorii i z Krupego – wśród starszych uczestników.

    Najlepszym zawodnikiem w pierwszej grupie okazał się Kamil Ołówka z Zespołu nr 3 PiSP w Krasnymstawie, a w starszej kategorii Martyna Mazurkiewicz z SP w Jaślikowie.

   Nad prawidłowością wykonywanych zadań czuwali – dyrektor szkoły w Krupem Izabela Józefowska, kierownik Referatu Oświaty i Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Krasnystaw Ewelina Janowczyk oraz aspirant sztabowy Tomasz Kowalik z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. To oni, na zakończenie zawodów, rozdali uczestnikom wtorkowych zmagań nagrody, puchary i dyplomy, ufundowane przez Gminę Krasnystaw, Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie oraz firmy “Brunpol” i “Max-Mat”.

   Zwycięskie drużyny z “trójki” będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się na początku maja w Krasnymstawie.

Data opublikowania: 07:36, 19 kwietnia 2023

Kategorie: Wiadomości