Miło nam poinformować, że 1 października br. w Urzędzie Gminy Krasnystaw, 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowały 4 pary: Teresa i Wiesław Grudzińscy, Agata i Józef Korczyńscy, Kazimiera i Edward Kurowie oraz Barbara i Jan Sadowscy.

   Uroczystość odbyła się w miłej i ciepłej atmosferze z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa z racji tego, że nadal na terenie Polski występuje pandemia koronawirusa.

   W imieniu samorządu życzenia przybyłym parom złożyła Edyta Gajowiak-Powroźnik –Wójt Gminy Krasnystaw, która w swoim wystąpieniu mówiła między innymi, o istocie małżeństwa i jego wpływie na kształtowanie młodego pokolenia.

   W uroczystości wzięli udział także: Marek Nowosadzki – Wicestarosta Krasnostawski oraz Renata Gałan – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

  Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie medali okolicznościowych za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.W części nieformalnej spotkania, Jubilaci wznieśli toast lampką szampana, po czym chętnie dzieli się swoimi refleksjami.

Data opublikowania: 09:36, 2 października 2020

Kategorie: Wiadomości