1m

Gmina Krasnystaw miała swoją reprezentację w korowodzie grup wieńcowych, biorących udział w tegorocznych Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu.

   W święcie plonów, które odbyło się w niedzielę 11 września, wzięła udział m.in. delegacja Koła Gospodyń Wiejskich „Sami swoi” z miejscowości Kolonia Zastawie i Łany.

   To zwycięzcy powiatowego konkursu wieńców dożynkowych, rozstrzygniętego pod koniec sierpnia na Dożynkach Powiatu Krasnostawskiego w Łopienniku Górnym. W konkursie wojewódzkim, który odbył się w niedzielę w Radawcu, jury oceniło 29 kompozycji, przyznając pierwsze nagrody wieńcom tradycyjnym z Nowego Zadybia w powiecie rycki i Węglina w powiecie kraśnickim oraz z Pilaszkowic w powiecie świdnickim.

  Oprócz członkiń KGW w składzie gminno-powiatowej delegacji znaleźli się – starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, członek zarządu powiatu Marek Nieścior, wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, przewodniczący rady gminy Krzysztof Golec i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska.

Data opublikowania: 07:47, 13 września 2022

Kategorie: Wiadomości