Reprezentacje wszystkich szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Krasnystaw, wzięły udział w piłkarskim “Turnieju Przyjaźni”.

   Były to pierwsze z cyklu zawodów, organizowanych z okazji 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego “Victoria”, który działa przy Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym.W turnieju, który odbył się gościnnie na “Orliku” Zespołu Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem, rywalizowało prawie 50 piłkarzy i piłkarek z klas VI – VIII, a mecze odbywały się systemem “każdy z każdym”.

 

    Zawody wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Jaślikowie, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła rywali z SP w Małochwieju Dużym i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Poza podium uplasowały się drużyny z ZPiSP w Krupem oraz Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie.

 

    Królem strzelców został zdobywca 10 goli Michał Korzeniowski ze szkoły w Jaślikowie, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Patryk Bednarczyk ze szkoły w Siennicy Nadolnej.

    Puchary i nagrody indywidualne wręczyli sekretarz gminy Krasnystaw Krzysztof Gałan oraz dyrektorzy – szkoły w Krupem Izabela Józefowska i w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski, który jest jednocześnie prezesem UKS “Victoria”.

    Mecze sędziował Stanisław Urbankiewicz, związany z klubem od początku działalności, który był sędzią wszystkich piłkarskich turniejów organizowanych przez klub od 14 stycznia 2005 roku.

    Uczniowski Klub Sportowy “Victoria” w Małochwieju Dużym powstał 19 grudnia 2003 roku, a jubileuszowe obchody potrwają do końca 2023. Poza majowym Gminnym Turniejem Piłki Nożnej chłopców z klas VI – VIII, w ramach 20-lecia klub zorganizuje jeszcze we wrześniu mityng lekkoatletyczny i turniej piłki nożnej dziewcząt, w październiku turniej piłki siatkowej dziewcząt i w listopadzie turniej piłki nożnej dzieci klas I – III. Uroczysta gala z okazji jubileuszu jest planowana na przełom listopada i grudnia.

 

 

Data opublikowania: 10:54, 29 maja 2023

Kategorie: Wiadomości