Szanowni Państwo

  W ostatnim czasie pojawiło się w przestrzeni publicznej wiele nieprawdziwych informacji związanych z planami budowy sieci kolejowej na terenie naszej Gminy. W związku z powyższym informuję, że Gmina Krasnystaw w żaden sposób nie uczestniczy w opracowaniu planów budowy sieci kolejowej, która ma biec między innymi przez Stężycę Kolonie i/lub Stężycę Łęczyńską.

  Zadanie to jest inwestycją rządową realizowaną przez Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

  Obecnie prowadzone są wstępne konsultacje w ramach I etapu przygotowania inwestycji, czyli opracowania Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Mapę z planowanym przebiegiem linii kolejowej otrzymałam 23 października 2020 r., a już 26 października br. zamieściłam na naszej stronie internetowej. Zrobiłam to po to, aby wszyscy zainteresowani zapoznali się z planami Portu i zgłosili ewentualne uwagi do naszego urzędu.

  Wszystkie Państwa opinie, sugestie i wątpliwości, które wpłyną do urzędu będą podstawą do przygotowania stanowiska Gminy, które zostanie przesłane do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

  Moim celem jest przede wszystkim dbanie o interesy Gminy i jej mieszkańców bez względu na plany i zamierzenia różnych instytucji i przedsiębiorstw.

 

Wójt Gminy Krasnystaw   

(-) Edyta Gajowiak – Powroźnik

Data opublikowania: 13:18, 6 listopada 2020

Kategorie: Wiadomości