Gmina Krasnystaw otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotację na przebudowę kolejnego odcinka drogi w Siennicy Nadolnej. Umowa, potwierdzająca przyznanie dofinansowania właśnie została podpisana, przetarg na wykonanie robót jest już ogłoszony, a cała inwestycja powinna być zrealizowana do jesieni. Na pierwszej liście projektów, które otrzymają dotacje z ubiegłorocznego naboru w ramach rządowego programu, nasz wniosek był na liście rezerwowej. Gdy okazało się, że po przetargach na wcześniej zaakceptowane do dofinansowania inwestycje są oszczędności, część tych pieniędzy trafi do – cieszy się wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, która w czwartek 29 lutego podpisała z wojewodą lubelskim Krzysztofem Komorskim umowę potwierdzającą przyznanie dotacji.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości około 300 metrów, gdzie trzeba położyć nową nawierzchnię, utwardzić pobocza, wykonać zjazdy do posesji oraz drenaż. Firmy, które chcą zrealizować to zadanie mogą składać oferty do 12 marca. Termin wykonania wszystkich robót jest wyznaczony na pięć miesięcy od podpisania umowy.

Inicjatorami tej inwestycji są sami mieszkańcy, którzy postanowili sfinansować koszty przygotowania dokumentacji projektowej ze środków funduszu sołeckiego.

Szacuje się, że przebudowa kolejnego odcinka drogi w Siennicy Nadolnej, będzie kosztować prawie 500 tysięcy złotych. Jeśli oferty potencjalnych wykonawców nie przekroczą wartości kosztorysowej dotacja z RFRD pokryje 60 procent kosztów. Resztę gmina dołoży z własnego budżetu.

(fot. LUW)

Data opublikowania: 11:09, 4 marca 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości