Modernizacja kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej będzie droższa niż pierwotnie planowano, ale zostanie przeprowadzona. Umowa z wykonawcą została podpisana w czwartek 9 marca, a część pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z budżetu państwa.

  – Zakładaliśmy, że realizacja inwestycji będzie kosztować 860 tysięcy złotych, ale w przetargu na wykonanie robót otrzymaliśmy dwie oferty, które przekraczały wartość kosztorysową. Jedna była wyższa o ponad 120 tysięcy, a druga aż o 840 tysięcy złotych. Na ostatniej sesji rada gminy zgodziła się jednak zwiększyć środki na to zadanie, a to pozwoliło na podpisanie umowy z wykonawcą, który zaproponował niższą cenę – wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

   Boiska i inne obiekty przy szkole w Siennicy Nadolnej powstały kilkanaście lat temu i do tej pory nie były gruntownie remontowane. Planowane prace będą prowadzone na bieżni, skoczniach w dal i wzwyż, korcie tenisowym, boisku do siatkówki, boisku wielofunkcyjnym do koszykówki i piłki ręcznej oraz trawiastym boisku do piłki nożnej. W ramach inwestycji samorząd planuje również wymianę bramek, koszy i innych elementów infrastruktury sportowej.

   Firma, która wygrała przetarg, na wykonanie wszystkich robót ma pół roku.

  Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorząd otrzyma na ten cel 430 tysięcy złotych.

Data opublikowania: 06:17, 13 marca 2023

Kategorie: Wiadomości