herbugk mGmina Krasnystaw podpisała umowę z firmą, która wybuduje fragment drogi w Siennicy Nadolnej. Prace będą kosztować ponad 990 tysięcy złotych, które będą pochodzić po połowie z budżetu państwa i środków własnych samorządu .Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano, ale podczas majowej sesji rada zwiększyła środki na ten cel i to pozwoliło rozstrzygnąć przetarg, w którym komisja otrzymała siedem ofert.

   Firma z Kraśnika wybuduje 700 metrów drogi gruntowej w Siennicy Nadolnej, która do tej pory doraźnie była utwardzana różnymi materiałami, ale były to działania tymczasowe. Docelowo planowane jest wykonanie podbudowy i położenie asfaltowej nawierzchni.

   Budowę nowego odcinka zainicjowali sami mieszkańcy sołectwa Kasjan, którzy na przygotowanie dokumentacji projektowej przeznaczyli środki z funduszu sołeckiego.Nowy odcinek ma być gotowy najpóźniej za cztery miesiące.

   Gmina Krasnystaw planuje już modernizację kolejnego odcinka tej samej trasy. Na razie zleciła opracowanie dokumentacji, która również zostanie sfinansowana z funduszu sołeckiego.

   W tym roku, korzystając ze środków RFRD, Gmina Krasnystaw przebudowuje również dwa odcinki dróg w sąsiadującym z sołectwem Kasjan osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej. Inwestycja warta ponad 1 milion 800 tysięcy złotych, także w połowie współfinansowana z budżetu państwa, powinna zostać zrealizowana do września tego roku.

Data opublikowania: 05:39, 20 czerwca 2022

Kategorie: Wiadomości