Znany kucharz oraz autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej Karol Okrasa gotował w piątek 23 lipca na zamku w Krupem. Oprócz restauratora, odwiedzający to miejsce mogli zobaczyć przy pracy panie z kół gospodyń wiejskich, w tym z gminy Krasnystaw, które biorą udział w konkursie “Kobieta Gospodarna. Wyjątkowa”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

   Razem ze znanym restauratorem przyrządzaliśmy dwa rodzaje placków smażonych na patelni. Były to popularne w naszej okolicy “Golasy” oraz placki na bazie twarogu i bazylii. Wykorzystywaliśmy przy tym zioła, które rosną w powiecie krasnostawskim. Tymianek, czomber czy melisa są szczególnie popularne w gminie Fajsławice, a miejscowe KGW również miało okazję do współpracy z Karolem Okrasą – relacjonuje Magdalena Nowacka z Koła Gospodyń Wiejskich w Krupem. To jedno z kilku kół, które zgłosiły się do konkursu “Kobieta Gospodarna. Wyjątkowa”. Gminę Krasnystaw reprezentują w nim także twórczynie ludowe. W piątek 30 lipca w Depułtyczach odbędzie się półfinał wojewódzki, po którym organizatorzy ogłoszą listę finalistów.

   Karol Okrasa gotował na zamku w Krupem po raz drugi. Za pierwszym razem odwiedził to miejsce w 2013 roku. W ten sposób znany kucharz nie tylko pokazuje jak przyrządzić potrawy z wykorzystaniem lokalnych zasobów, ale również promuje walory turystyczne czy historyczne odwiedzanych miejsc.

Data opublikowania: 07:03, 26 lipca 2021

Kategorie: Wiadomości