gck sn

    Adaptacja pomieszczeń Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej na potrzeby pierwszego w gminie Krasnystaw Klubu Seniora rozpocznie się zgodnie z planem.

     Umowa z wykonawcą robót jest już podpisana, a wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu kilku tygodni. Zanim seniorzy wprowadzą się do swojego klubu w GCK trzeba m.in. wykonać posadzkę i inne drobne prace remontowe oraz odświeżyć pomieszczenia. Remont będzie kosztować niecałe 18 tysięcy złotych, a realizacją tego zadania zajmie się firma z Krasnegostawu. Termin zakończenia planowanych prac jest wyznaczony na 10 października.

    Większość pieniędzy, nie tylko na adaptację i modernizację pomieszczeń centrum kultury, będzie pochodzić z budżetu państwa. Środki z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zostaną wykorzystane również na zakup mebli i wyposażenia kuchni oraz sprzętu do zajęć ruchowych i artystycznych.

    Klub Seniora w Siennicy Nadolnej będzie skupiać co najmniej 15 mieszkańców gminy w wieku 60 lat i starszych, którzy w ramach spotkań będą mogli aktywnie spędzać czas w swoim gronie, a także rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności.

    Pierwszy w gminie Krasnystaw Klub Seniora w budynku GCK w Siennicy Nadolnej ma być gotowy do końca tego roku.

Data opublikowania: 07:37, 23 sierpnia 2023

Kategorie: Wiadomości