Kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy z gminy Krasnystaw będzie służyć w gminie Smidyn w Ukrainie. Po “Starze 244” przekazanym w 2022 roku przez OSP Bzite, teraz swój pojazd kolegom zza wschodniej granicy oddali w formie darowizny druhowie z OSP Siennica Nadolna. To średni samochód marki Magirus Deutz z 1983 roku, który zdaniem dotychczasowych użytkowników jest w takim stanie, że może być wykorzystywany jeszcze przez wiele lat. OSP Siennica Nadolna zdecydowała się na jego przekazanie, ponieważ we wrześniu ubiegłego roku otrzymała ciężki samochód bojowy MAN z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Pojazd nie jest nowy, bo wyprodukowany w 2006 roku, ale bardzo dobrze wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów.
Nowy nabytek strażakom z Ukrainy przekazała delegacja, w której składzie byli m.in. wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik i prezes OSP Siennica Nadolna Janusz Tokarski.

Gmina Krasnystaw wspiera wschodnich sąsiadów niemalże od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Oprócz opieki nad uchodźcami, mieszkańcy brali udział w zbiórkach żywności, środków opatrunkowych i innych darów rzeczowych, a strażacy przekazali również mundury, węże i strażackie hełmy.

Oprócz gminy Smidyn pomoc trafia do Włodzimierza Wołyńskiego.

Data opublikowania: 15:40, 30 stycznia 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości