Kolorowy makaron, patyczki po lodach, sznurek czy orzechy. Okazuje się, że to wszystko może być bożonarodzeniową ozdobą.

Udowodnili to uczestnicy tegorocznego konkursu, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej. Prace zostały właśnie ocenione, a nagrody będą wręczone po świętach. Za 63 propozycje, zgłoszone w trzech kategoriach wiekowych, jury przyznało 10 nagród i 8 wyróżnień.

Spośród najmłodszych autorów z klas I – III najładniejszą kompozycję wykonał Piotr Świszcz ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym. Drugie nagrody odbiorą Hana Łopąg ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej i Maja Wójcik z SP w Małochwieju Dużym, a po trzecie zgłoszą się – kolejny uczeń z Małochwieja Dużego Filip Banach i Noemi Kowalczyk z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaślikowie.

Wyróżnienia otrzymają – Krystian Szymaniak, także z SP w Jaślikowie, Miłosz Antoniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie, Rafał Marucha z SP w Małochwieju Dużym i Leon Mróz z SP w Siennicy Nadolnej.

W kategorii plastyków z klas IV – VI jurorom najbardziej spodobała się praca Patrycji Karpińskiej z SP w Siennicy Nadolnej, drugie miejsce zajęła Aleksandra Szeremeta ze Szkoły Podstawowej w Krupem, a trzecie jej szkolna koleżanka Julia Litwin. Na liście wyróżnionych znalazły się – Wiktoria Antoniak z SP 3 w Krasnymstawie oraz Aleksandra Kasprzak i Lena Wrona z SP w Siennicy Nadolnej.

W najstarszej grupie autorów z klas VII – VIII jurorzy przyznali dwie nagrody i jedno wyróżnienie. Najwyżej ocenili propozycję Anastazji Kowalczyk z SP w Jaślikowie, a na drugim miejscu sklasyfikowali pracę Antoniny Witko z SP 3 w Krasnymstawie. Jedyne wyróżnienie otrzyma Wiktoria Gadomska, także z SP 3 w Krasnymstawie.

Bożonarodzeniowe ozdoby w tym roku oceniały – wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, instruktorka GCK w Siennicy Nadolnej Yuliia Denysenko i twórczyni ludowa z Siennicy Nadolnej Teresa Nowak.

Data opublikowania: 08:45, 22 grudnia 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości