Pięć kompozycji wzięło udział w tegorocznym konkursie wieńców dożynkowych, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej. Jurorzy właśnie ocenili zgłoszone propozycje i uznali, że na święcie powiatowym gminę Krasnystaw będzie reprezentować wieniec uwity przez Koło Gospodyń Wiejskich “Sami Swoi” z miejscowości Kolonia Zastawie i Łany.

    Oceniając wieńce, które zgodnie z regulaminem miały być wykonane wyłącznie z naturalnych surowców, członkowie jury brali pod uwagę m.in. zgodność kompozycji z tradycją i sposób prezentacji wieńca, w tym stroje grupy wieńcowej.

   Najbardziej jurorom spodobała się praca KGW Kolonia Zastawie i Łany, a pozostałe grupy wieńcowe otrzymają jednakowe wyróżnienia. Odbiorą je koła gospodyń wiejskich z miejscowości Bzite, Małochwiej Mały, Zażółkiew i Niemienice.

   Podsumowanie konkursu gminnego odbędzie się podczas rodzinnego festynu pod hasłem “Przystanek wakacje” 27 sierpnia w Siennicy Nadolnej. Natomiast dzień później wieniec KGW Kolonia Zastawie i Łany będzie reprezentować gminę Krasnystaw na dożynkach powiatowych w Łopienniku Górnym.

Data opublikowania: 06:22, 17 sierpnia 2022

Kategorie: Wiadomości