IMG 20220412 124940910

12 nagród i 7 wyróżnień przyznało jury 11. konkursu plastycznego „Wielkanoc w tradycji polskiej”, organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Młodzi mieszkańcy gminy Krasnystaw okazali się w tym roku bardzo aktywni, ponieważ zgłosili aż 105 propozycji. Wszystkie nawiązywały do obrzędów i zwyczajów, dotyczących Niedzieli Palmowej, święcenia pokarmów, rezurekcji czy śmigusa-dyngusa, a jurorzy ocenili je w trzech kategoriach wiekowych.

   Spośród najmłodszych plastyków z klas I – III pierwszą nagrodę zdobyła Anastazja Fornal ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie. Drugie miejsce ex aequo zajęli – Igor Kostrzanowski i Edyta Nowicka ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, a trzecie ich koleżanki – Zuzanna Brzozowska i Julia Brzozowska. Na liście wyróżnionych znaleźli się – Wiktoria Zadura, Łucja Zborowska i Martyna Zaprawa, także ze szkoły w Siennicy Nadolnej oraz Andrii Romaniuk ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym.

   W kategorii uczniów klas IV – VI jury przyznało cztery nagrody i dwa wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Bociąg z SP w Siennicy Nadolnej, drugie – Matylda Skubisz ze Szkoły Podstawowej w Krupem, a trzecie ex aequo – Magdalena Frańczuk z SP w Krupem i Kamil Pachuta z SP w Jaślikowie. Na wyróżnienia zasłużyły – Julia Bęsiuk i Klaudia Kozorys z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie.

   Wśród najstarszych autorów z klas VII – VIII na podium znalazły się prace, które zgłosiły kolejno – Katarzyna Sitarz z SP w Siennicy Nadolnej, Martyna Mazurkiewicz z SP w Jaślikowie i Klaudia Żuk z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie. Jedyne wyróżnienie przypadło Wiktorowi Szarkowi z SP w Małochwieju Dużym.

   Sukces wymienionych uczniów to także zasługa ich opiekunów. Uczniów z Siennicy Nadolnej przygotowywali – Jolanta Ćwirta, Elżbieta Mazurek i Krzysztof Darmochwał. Z plastykami z Jaślikowa pracowały – Justyna Rękas i Agnieszka Jasińska. Prace autorów ze szkoły w Krupem powstały pod kierunkiem Doroty Bieleszy, a z placówki w Krasnymstawie – pod okiem Agnieszki Jasińskiej.

   Konkursowe propozycje oceniały – wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, dyrektor Przedszkola w Siennicy Nadolnej Joanna Ćwikła i twórczyni ludowa Teresa Nowak.Wszystkie prace można obejrzeć na stronie: www.gck.p9.pl.

Data opublikowania: 06:40, 22 kwietnia 2022

Kategorie: Wiadomości