Dwie nagrody i dwa wyróżnienia. Taki jest dorobek uczniów z gminy Krasnystaw w finale czwartego konkursu plastyczno-literackiego „Nasze lektury – znamy i czytamy”, który zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie.

    Gmina Krasnystaw ma swoich przedstawicieli zarówno wśród laureatów konkursu literackiego, jak i plastycznego.

   Nagrodę za pracę literacką zdobyła Anastazja Szafraniec z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym. Jej koleżanka z klasy Wiktoria Lis otrzymała wyróżnienie. Obydwie przygotowały konkursowe propozycje pod kierunkiem Teresy Berbeć.

   W kategorii plastycznej jurorzy nagrodzili m.in. Darię Mazur oraz wyróżnili Magdalenę Frańczuk z klasy VI Zespołu Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem. Obydwie autorki do konkursu przygotowywała Dorota Bielesza.

   Tegoroczny konkurs był inspirowany lekturą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, czytaną w ramach 11. edycji Narodowego Czytania. Pierwszy etap odbywał się w bibliotekach gminnych i miejskich. Do etapu powiatowego zostały zakwalifikowane 42 prace plastyczne i 29 prac literackich uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z powiatu krasnostawskiego.

    Konkursowe propozycje oceniały – nauczycielka plastyki Joanna Kawęcka, emerytowana nauczycielka języka polskiego Joanna Borecka-Hryniewicz oraz bibliotekarki Elżbieta Patyk i Joanna Radziszewska.

 

 

1

 

2

Data opublikowania: 07:29, 19 grudnia 2022

Kategorie: Wiadomości