600x0 mala ksiazka zap 1Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy Nadolnej kolejny raz prowadzi kampanię społeczną “Mała książka – wielki człowiek”. Jej głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Zgodnie z regułami kampanii każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do głównej siedziby biblioteki w Siennicy Nadolnej lub jej filii w Krupem i Niemienicach, otrzyma w prezencie “Wyprawkę Czytelniczą”. Znajdą się w niej m.in.: “Pierwsze czytanki dla…” oraz Karta Małego Czytelnika.

Ponadto za każdą wizytę, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, “mały czytelnik” otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W “wyprawce” jest również, dedykowana rodzicom, broszura informacyjna “Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i podpowiadająca, skąd czerpać inspiracje czytelnicze.

Data opublikowania: 06:54, 11 października 2021

Kategorie: Wiadomości