Siedemnaście drużyn z pięciu gmin, w tym z miasta Krasnystaw, rywalizowało w niedzielę 4 czerwca w Siennicy Nadolnej we wspólnych zawodach jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

   Ogólną klasyfikację wygrała OSP Zastawie z miasta Krasnystaw, a najlepsza w gminie Krasnystaw okazała się drużyna z Krupego. Oprócz miasta i gminy Krasnystaw w rywalizacji wzięły udział reprezentacje gmin Fajsławice, Izbica i Siennica Różana, a zmagania odbywały się w dwóch konkurencjach – sztafecie 7 x 50 metrów i ćwiczeniach bojowych.

   Podium niedzielnych zawodów było bardzo niestabilne. Po sztafecie pierwsze miejsce zajmowała Siennica Różana przed Izbicą i Tarnogórą. W ćwiczeniach bojowych liderzy nie utrzymali swojej pozycji, spadając poza pierwszą dziesiątkę, a na pierwsze miejsce awansowało Zastawie. Na drugiej pozycji uplasował się Marysin, a na trzeciej ćwiczenia ukończyła Tarnogóra.

   Spośród gospodarzy z gminy Krasnystaw najlepiej wypadła OSP Krupe, która w obydwu konkurencjach i klasyfikacji końcowej uplasowała się na czwartej pozycji.

   W zestawieniu gminnym OSP Krupe wyprzedziła Małochwiej Duży, który w klasyfikacji generalnej był piąty i Siennicę Nadolną, która w ogólnej klasyfikacji zajęła trzynastą pozycję. Poza podium gminnym znalazły się OSP Jaślików, OSP Latyczów i OSP Wincentów, które w ogólnym zestawieniu uplasowały się na trzynastej, piętnastej i siedemnastej pozycji.

   Najlepsza drużyna pożarnicza z gminy Krasnystaw, czyli OSP Krupe, wystąpiła w składzie: Tomasz Barczuk, Piotr Panas, Marcin Furman, Karol Furman, Łukasz Wędzina, Rafał Furgała, Adam Ciechan, Krzysztof Smyk, Jakub Panas i Konrad Kociński.

zawody osp, wójt , strażacy OSP, puchar

 

Foto: OSP Krupe

 

 

Data opublikowania: 07:40, 6 czerwca 2023

Kategorie: Wiadomości