Reprezentacja OSP Małochwiej Duży wygrała tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze jednostek z gminy Krasnystaw. Za swój występ otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową oraz prawo reprezentowania gminy na turnieju powiatowym, który odbędzie się w najbliższy weekend. Po raz pierwszy drużyny ze wszystkich 10 gmin powiatu krasnostawskiego rywalizowały w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w niedzielę 16 czerwca na Stadionie Miejskim w Krasnymstawie.

   Łącznie do rywalizacji przystąpiło 37 zespołów, w tym 5 z gminy Krasnystaw. Wszystkie wykazywały się sprawnością i umiejętnościami w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych.

   Oprócz klasyfikacji generalnej, uwzględniającej wszystkie drużyny biorące udział w zawodach, oddzielnie były klasyfikowane ekipy z poszczególnych gmin. Z gminy Krasnystaw najlepiej wypadli druhowie z Małochwieja Dużego, którzy w stawce wszystkich drużyn zajęli 6 miejsce. Na podium gminnym, poza OSP Małochwiej Duży, stanęły reprezentacje Krupego i Siennicy Nadolnej. Czwarte miejsce zajęła OSP Jaślików, a piąte – OSP Zażółkiew.

   Mistrzowie gminy Krasnystaw z Małochwieja Dużego wystąpili w składzie: Tomasz Dzida, Jacek Krzymowski, Jarosław Stasiuk, Adrian Stasiuk, Sebastian Stasiuk, Marcin Jakubiec, Łukasz Pastuszak, Paweł Błądkowski i Igor Kazimierczuk.

   Trzy najlepsze drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, które druhowie odebrali z rąk m.in. wójta gminy Krasnystaw Wojciecha Kowalczyka.

   Zmaganiom dorosłych strażaków towarzyszyły zawody trzech młodzieżowych drużyn pożarniczych. Reprezentująca w nich gminę Krasnystaw MDP Krupe za swój występ odebrała jedną z dwóch nagród.

   Najlepsze jednostki ze wszystkich gmin w niedzielę 23 czerwca ponownie przyjadą na stadion w Krasnymstawie, by tym razem powalczyć w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o awans na zawody wojewódzkie.

Foto: PSP Krasnystaw

Data opublikowania: 09:21, 19 czerwca 2024

Kategorie: Aktualności