Kilkunastu wystawców zapowiedziało udział w tegorocznym kiermaszu wielkanocnym, który organizuje Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, impreza odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia.

    Swoje wyroby będą oferować twórcy ludowi i rękodzielnicy nie tylko z gminy Krasnystaw, ale również miasta Krasnystaw czy sąsiedniej gminy Siennica Różana. Stoiska będą bogate w najbardziej charakterystyczne symbole Wielkanocy – palmy, pisanki, serwetki i stroiki, wykonane zarówno w sposób tradycyjny, jak i bardziej współczesnymi technikami – zapowiada dyrektor GCK w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska.

   Niedzielny jarmark, który rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 16.00, będzie mieć również integracyjny charakter. – Zaprosiliśmy dwie panie z Ukrainy, które są zakwaterowane w naszej gminie, a które poprowadzą międzynarodowe warsztaty plastyczne. Będą pokazywać i uczyć m.in. wykonywania kompozycji kwiatowych oraz dekoracji świątecznego stołu – dodaje dyrektor Rybczyńska.

   Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą zainteresowanych, by wcześniej zadeklarowali chęć udziału w zajęciach. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 82 577 06 25. Jeśli limit nie zostanie wyczerpany na warsztaty będzie się można zapisać także w dniu kiermaszu.

kiermasz

Data opublikowania: 07:29, 30 marca 2022

Kategorie: Wiadomości