1 m

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Dom”, prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP w Tuligłowach w gminie Krasnystaw, ma dodatkowy samochód do transportu swoich podopiecznych. Wcześniej pojazd użytkowała Służba Więzienna w Rzeszowie, która przekazała go nieodpłatnie w ramach wspólnej akcji z Ministerstwem Sprawiedliwości.

   „Nasz Dom” jest niepubliczną placówką, łączącą zadania socjalizacyjne i interwencyjne dla 30 dzieci w wieku do 18 roku życia m.in. z gminy Krasnystaw.

   To miejscowy samorząd był pośrednikiem w pozyskaniu samochodu, który trafił do placówki w Tuligłowach w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „#resortsprawiedliwościpomaga„.

   W uroczystym przekazaniu kluczyków do samochodu przedstawicielkom „Naszego Domu” wzięli udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie podpułkownik Cyprian Bas, dyrektor Aresztu Śledczego w Krasnymstawie major Piotr Burak oraz wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Data opublikowania: 12:42, 18 lipca 2022

Kategorie: Wiadomości