Pierwszy Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej Zbigniewa Dmitrocy okazał się bardzo udany dla uczniów z gminy Krasnystaw.

     Z przesłuchań, które zorganizował Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce, przywieźli cztery nagrody i pięć wyróżnień. Największe powody do zadowolenia mają najmłodsi recytatorzy w wieku od 4 do 6 lat.

    Pierwszą nagrodę w tej kategorii wiekowej zdobyła Antonina Bąk z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Siennicy Nadolnej, drugie miejsce zajęła Sonia Sara Lis vel Flis z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, a trzecie jej kolega Wiktor Kostecki. Na wyróżnienie zasłużyła kolejna przedstawicielka placówki w Krasnymstawie Antonina Żuk.

    Na liście wyróżnionych wśród dzieci z klas I – III znaleźli się Aleksandra Charkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Krupem oraz Antoni Charkot i Maja Bojarska z Zespołu nr 3 PiSP w Krasnymstawie.

    Wśród laureatów w kategorii recytatorów z klas IV – VI jest Julia Chymos z SP w Krupem, która zajęła trzecie miejsce, a jej szkolna koleżanka Patrycja Suska otrzymała wyróżnienie.

 

Data opublikowania: 09:37, 10 maja 2023

Kategorie: Wiadomości