Most na Wieprzu w Latyczowie w gminie Krasnystaw będzie ponownie udostępniony dla użytkowników. Trwa generalny remont przeprawy, zamkniętej prawie rok temu, a wykonawcami robót są… żołnierze z Dęblina.

    Dzięki współpracy z wojskiem koszt takiej inwestycji będzie znacznie niższy. Szacujemy, że na cały remont wydamy około 200 tysięcy złotych. Do naszych obowiązków należy m.in. zapewnienie żołnierzom noclegów i wyżywienia, pokrycie kosztów paliwa oraz wszystkich materiałów.

   Gdybyśmy zlecili to zadanie zewnętrznej firmie musielibyśmy się liczyć z wydatkiem trzy a może nawet czterokrotnie wyższym – mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

   Z mostu w Latyczowie korzystają przede wszystkim rolnicy, którzy w tej okolicy mają swoje łąki. Przeprawa umożliwia również krótszy dojazd do miejscowości Tuligłowy.

   Drewniany most był w tak złym stanie technicznym, że ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, trzeba było go zamknąć. Z dotychczasowej przeprawy zostaną m.in. żelbetowe podpory i stalowe dźwigary, natomiast cała konstrukcja jezdna z chodnikami i poręczami zostanie wymieniona.

   Żołnierze z Jednostki Wojskowej 3248 w Dęblinie już rozebrali most i rozpoczęli montaż nowych elementów. Przeprawa ma być gotowa do końca tygodnia.

Data opublikowania: 05:16, 28 lipca 2021

Kategorie: Wiadomości