gckpw

Na początek salwa z armaty, potem występy lokalnych zespołów artystycznych i wiele innych atrakcji, w tym… lot balonem, a w finale koncert zespołu „Plateau”.

   Ostatnia wakacyjna impreza była również okazją do wręczenia nagród i dyplomów za kompozycje zgłoszone do gminnego konkursu wieńców dożynkowych. Laureatem zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Małochwieju Małym i Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo”.

   Pozostałe wieńce, wykonane przez KGW Niemienice, KGW Zażółkiew, KGW Latyczów, KGW Kolonia Zastawie i Łany otrzymały wyróżnienia. Wręczali je Marcin Romanowski z Ministerstwa Sprawiedliwości, wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska.

   Niecodziennym wydarzeniem był lot balonem, który Małopolska Hodowla Roślin zorganizowała dla osoby wylosowanej spośród tych, które podczas festynu wzięły udział w spisie powszechnym.

   Wśród wielu innych atrakcji były pokazy Grupy Rekonstrukcyjnej „Michalec 1864”, pokazy strażackie, „Ciuchcia Zamojska”, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie i animacje dla dzieci. Goście chętnie odwiedzali również stoiska promocyjne lokalnych firm i instytucji oraz twórców Ludowych, KGW Zastawie Kolonia i Łany. Zwieńczeniem wieczoru była dyskoteka pod chmurką.

„Przystanek wakacje” zorganizowali wójt i Gminne Centrum Kultury przy współpracy wielu osób, firm i instytucji oraz wsparciu licznego grona sponsorów.

 

Data opublikowania: 07:10, 1 września 2021

Kategorie: Wiadomości