jpp1Zakończyła się 15. edycja konkursu plastycznego o tematyce eologicznej pod hasłem “Jestem przyjacielem przyrody”, z udziałem przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych z gminy Krasnystaw. Jury ogłosiło swój werdykt na początku miesiąca, ale uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek 21 kwietnia w siedzibie organizatora, którym była Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym.

Oprócz laureatów i ich opiekunów na piątkową uroczystość przyjechali przedstawiciele gminnych władz samorządowych oraz partnerów i sponsorów konkursu. Wszyscy byli pod wrażeniem kreatywności młodych plastyków, których prace zostały zaprezentowane na pokonkursowej wystawie. W tym roku jury oceniło 82 propozycje, czyli o ponad 20 więcej niż w poprzedniej edycji. W każdej z czterech kategorii wiekowych przyznało po trzy nagrody i po jednym wyróżnieniu, a oprócz tego laureaci odebrali sześć nagród dyrektora SP w Małochwieju Dużym. Te ostatnie otrzymali – Bartosz Sobczak z Oddziału Przedszkolnego SP w Małochwieju Dużym, jego starsza koleżanka szkolna Maja Wójcik, Zuzanna Bojarska z Zespołu numer 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, Dawid Cukrowski ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, Otylia Saj z Zespołu Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem i Mikołaj Słomka z Przedszkola nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie. – Zgodnie z regulaminem w konkursie mogły brać udział tylko dzieci z gminy Krasnystaw, ale ostatni z laureatów, choć uczęszcza do placówki w mieście, otrzymał nagrodę wyjątkowo ze względu na jubileuszową edycję – wyjaśnia dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski.

{gallery}wiadomosci/2023/04/24/galery/g1{/gallery}

Poza tym w najmłodszej grupie autorów w wieku przedszkolnym laureatami zostali – Gabriela Antoniak z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej, Leon Lis z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym i Antonina Żuk z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie. Na wyróżnienie zasłużył Piotr Świszcz z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Małochwieju Dużym. Spośród prac zgłoszonych przez pierwszoklasistów jurorom najbardziej spodobały się propozycje, które zgłosili – Maria Ejsmont ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie, Dominik Janowczyk z SP w Małochwieju Dużym i Marlena Kuchta z SP w Siennicy Nadolnej. Wyróżnienie odebrała Lilianna Dobosz z SP w Jaślikowie. Wśród uczniów drugich klas na liście laureatów znaleźli się – Milena Babicz z ZPiSP w Krupem, Lily Zagdańska z SP w Siennicy Nadolnej i Martyna Wójtowicz z SP w Jaślikowie. Wyróżnienie trafiło do Leny Frańczuk z ZPiSP w Krupem. W kategorii plastyków z klas trzecich jurorzy przyznali nagrody dla Oliwiera Szarka z SP w Małochwieju Dużym, Dominika Jędrzejewskiego z ZPiSP w Krupem i Karola Korzeniowskiego z SP w Jaślikowie. Wyróżnienie przypadło Lenie Rudnik z Zespołu nr 3 PiSP w Krasnymstawie.

{gallery}wiadomosci/2023/04/24/galery/g2{/gallery}

Podczas piątkowego spotkania artystyczną rywalizację podsumował dyrektor Andrzej Jasionowski, który wraz z patronem honorowym konkursu, wójtem gminy Krasnystaw Edytą Gajowiak-Powroźnik wręczył nie tylko nagrody i wyróżnienia za najlepsze prace, ale również podziękowania dla dyrektorów szkół, partnerów i sponsorów. Organizację tegorocznego konkursu wsparli Nadleśnictwo Krasnystaw, Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Izbicy  i Sklep Wielobranżowy “Agat” w Krasnymstawie. Na zakończenie goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów i chóru SP w Małochwieju Dużym, przygotowaną pod kierunkiem Jolanty Kawęckiej, Jolanty Sadowskiej i Marzeny Sokół, które od 15 lat organizują konkurs.

{gallery}wiadomosci/2023/04/24/galery/g3{/gallery}

Jego podsumowaniu towarzyszyły wystawy prac tegorocznych laureatów i zdjęć, dokumentujących dotychczasowe edycje konkursu od 2009 roku. Tę drugą ekspozycję będzie można jeszcze przez tydzień oglądać w szkole w Małochwieju Dużym.

Data opublikowania: 12:23, 24 kwietnia 2023

Kategorie: Wiadomości