Konkurs plastyczny „Wielkanoc w tradycji polskiej”, organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej został rozstrzygnięty.

    Jury oceniło 44 propozycje, zgłoszone przez młodych mieszkańców gminy Krasnystaw, przyznając w trzech kategoriach wiekowych 8 nagród i sześć wyróżnień. Zgodnie z regulaminem wszystkie prace nawiązywały do obrzędów i zwyczajów, dotyczących Niedzieli Palmowej, święcenia pokarmów, rezurekcji czy śmigusa-dyngusa.

   Spośród najmłodszych autorów w wieku od 6 do 9 lat wszystkie nagrody otrzymają uczniowie Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Pierwsza trafi do Nikoli Kowalczyk, druga do Aurelii Kity, a trzecią odbierze Emilia Dyśko. Kolejnym młodym plastykom z Siennicy Nadolnej przypadły wyróżnienia. Odbiorą je Marika Barczuk, Julia Fryga i Tymoteusz Hus. Listę wyróżnionych uzupełnia Katarzyna Klusek ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie.

   W kategorii uczniów w wieku od 10 do 12 lat najciekawszą propozycję zgłosiła Oliwia Mazurek z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie. Na drugą nagrodę zasłużyła Klaudia Korzeniowska z SP w Jaślikowie, a trzecią Filip Książek z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie. Jedyne wyróżnienie trafi do Mikołaja Husa z SP w Siennicy Nadolnej.

   W grupie najstarszych autorów w wieku od 13 do 15 lat jurorzy również przyznali 3 nagrody i 1 wyróżnienie. Laureatami zostali kolejno – Malwina Szuryga ze Szkoły Podstawowej w Krupem, Klaudia Żuk z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie i Wiktor Kalisz z SP w Siennicy Nadolnej, a jedyne wyróżnienie odbierze Magdalena Żebrowska ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym.

Data opublikowania: 07:59, 19 kwietnia 2021

Kategorie: Wiadomości