Konkurs bożonarodzeniowych kartek, ogłoszony przez Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, został rozstrzygnięty.

   Jury oceniło 45 propozycji, zgłoszonych przez młodych mieszkańców gminy Krasnystaw. Jurorzy przyznali łącznie 15 nagród w trzech kategoriach wiekowych.

   Spośród najmłodszych autorów z klas I – III najciekawszą pracę przygotowała Marta Moń ze Szkoły Podstawowej w Krupem. Na drugą nagrodę zasłużył Alan Chmiel z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, a trzecie miejsce zajęły ex aequo uczennice Szkoły Podstawowej w Jaślikowie – Gabriela Żarnowska, Maja Bojarska i Maja Wojtiuk.

  Kilka podwójnych nagród jury przyznało w kategorii uczniów klas IV -VI. Dwie pierwsze otrzymają Oliwia Tkaczyk i Eliza Szambelan ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Drugie odbiorą – kolejny przedstawiciel SP w Siennicy Nadolnej Paweł Rybczyński i Patrycja Biskup ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, a trzecią otrzyma Jakub Dziegieć, także z SP w Małochwieju Dużym.

  Kolejna piątka laureatów to uczniowie najstarszych klas podstawówek. W tej kategorii najciekawszą pracę zgłosiła Emilia Pasik, drugie nagrody trafią do Agnieszki Mazurek i Malwiny Szurygi, a trzecie zdobyli Mateusz Brzyszko i Katarzyna Sitarz.

  Wszyscy uczą się w SP w Siennicy Nadolnej. Bożonarodzeniowe propozycje oceniały – wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, dyrektor GCK w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska oraz instruktorka centrum Magdalena Staroń.

Data opublikowania: 08:42, 4 stycznia 2021

Kategorie: Wiadomości