700 brd powiat

Cztery reprezentacje szkół, prowadzonych przez Gminę Krasnystaw, znalazły się na podium powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dwie z nich będą reprezentować powiat krasnostawski w etapie wojewódzkim.

    Będą to reprezentacje Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, które okazały się najlepsze zarówno w młodszej, jak i w starszej kategorii wiekowej. W pierwszej startowali uczniowie w wieku od 10 do 12 lat, zaś w drugiej – w wieku 13 – 15 lat.

   Podczas eliminacji powiatowych, których gospodarzem, po dwuletniej, pandemicznej przerwie, była krasnostawska „trójka”, uczniowie indywidualnie rozwiązywali test wiedzy i pokonywali sprawnościowy tor przeszkód oraz drużynowo wykonywali zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

   W rywalizacji wzięło udział łącznie 6 drużyn. W młodszej grupie Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie wyprzedziła krasnostawską „jedynkę” i Szkołę Podstawową w Krupem w gminie Krasnystaw. Wśród starszych drużyn za zwycięskim zespołem z SP 3 w Krasnymstawie uplasowała się kolejna ekipa z gminy Krasnystaw, czyli Szkoła Podstawowa w Jaślikowie, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie.

   W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi zawodnikami turnieju zostali uczniowie SP 3 w Krasnymstawie – Mateusz Olech i Karol Dziedzic.

   Najlepsze drużyny turnieju reprezentowali – w młodszej grupie – Roksana Podgórska, Antonina Witko, Karol Dziedzic i Bartosz Dziedzic, a w starszej kategorii wiekowej – Oliwia Mazurek, Mateusz Olech i Adrian Traczyński.

   Obydwa zwycięskie zespoły z SP 3 w Krasnymstawie przygotowywały się do turnieju pod kierunkiem Pawła Haładyja.

   Nad prawidłowością przebiegu turnieju powiatowego czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie – starszy aspirant Tomasz Kowalik, młodszy aspirant Grzegorz Wiśniewski i starszy sierżant Łukasz Staszczak oraz Kacper Bożko z OSP KSRG Krakowskie Przedmieście.

   Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy odebrali nagrody rzeczowe, które wręczali: sekretarz gminy Krzysztof Gałan, prezes Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Radosław Chmielewski, Tomasz Łysiak z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie, dyrektor Zespołu nr 3 w Krasnymstawie Krzysztof Kowalczyk oraz funkcjonariusze z KPP w Krasnymstawie.

   Obydwie drużyny z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie będą reprezentować powiat krasnostawski w turnieju wojewódzkim 21 maja w Białej Podlaskiej.

fot. Zespół nr 3 w Krasnymstawie

Data opublikowania: 07:34, 6 maja 2022

Kategorie: Wiadomości