Gmina Krasnystaw będzie mieć podwójną reprezentację w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół podstawowych.

 

    Zarówno w młodszej jak i starszej kategorii wiekowej eliminacje powiatowe wygrały drużyny z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie. Popularna “trójka” gościła w poniedziałek 8 maja uczestników turnieju powiatowego, w którym wystartowało siedem zespołów. W młodszej grupie rywalizowały drużyny złożone z zawodników między 10 a 12 rokiem życia, zaś w starszej uczniowie w wieku od 13 do 15 lat.

    W pierwszej części zmagań uczestnicy turnieju indywidualnie rozwiązywali test wiedzy i pokonywali sprawnościowy tor przeszkód, a drużynowo wykazywali się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Zarówno w młodszej jak i w starszej grupie dwie czołowe lokaty zajęły zespoły reprezentujące gminę Krasnystaw. Wśród młodszych uczniów za Szkołą Podstawową nr 3 w Krasnymstawie uplasowała się Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Siedliskach Drugich, a na czwartej zawody ukończyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie.

    W starszej kategorii SP 3 Krasnystaw wyprzedziła reprezentację Szkoły Podstawowej w Jaślikowie, a na trzecim stopniu podium stanęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie.

    Najlepsze ekipy z krasnostawskiej “trójki” wystąpiły w składzie Kinga Świdnik, Wiktoria Antoniak, Kamil Ołówka i Bartosz Dziedzic (młodsza grupa) oraz Oliwia Mazurek, Roksana Podgórska i Karol Dziedzic (starsza grupa). Obydwie ekipy do konkursu przygotowywał nauczyciel Paweł Haładyj.

    Jeszcze bardziej okazale od sukcesów drużynowych wygląda klasyfikacja indywidualna, w której wszystkie miejsca na podium przypadły uczniom z gminy Krasnystaw. Najlepszymi zawodnikami w kategorii 10 – 12 lat zostali kolejno Kamil Ołówka, Kinga Świdnik i Bartosz Dziedzic z SP 3 w Krasnymstawie. Wśród zawodników w wieku 13 – 15 lat na kolejnych stopniach podium stanęli Karol Dziedzic i Oliwia Mazurek z SP 3 w Krasnymstawie oraz Martyna Mazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie.

    Nad prawidłowością wykonywanych zadań czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie – aspirant sztabowy Tomasz Kowalik, podkomisarz Jolanta Babicz i młodszy aspirant Eryk Olech oraz nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w SP 3 Krasnystaw Iwona Karpińska.

    Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy, a wszyscy uczestnicy odebrali nagrody rzeczowe. Trofea ufundowali: Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, a wręczali wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, prezes BS w Krasnymstawie Radosław Chmielewski, dyrektor WORD w Chełmie Mariusz Ostrowski, dyrektor Zespołu nr 3 w Krasnymstawie Krzysztof Kowalczyk i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

    Finał wojewódzki turnieju BRD odbędzie się 27 maja w Lublinie.

Data opublikowania: 11:16, 10 maja 2023

Kategorie: Wiadomości