Jeden z ponad 1000 masztów z flagą państwową, finansowanych z projektu “Pod biało-czerwoną” stanął na stadionie w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw.

    Pierwsze uroczyste podniesienie flagi odbyło się w piątek 11 listopada.

   

    W uroczystości wzięli udział przedstawiciele gminnych władz samorządowych z wójt Edytą Gajowiak-Powroźnik, strażacy, młodzież szkolna i mieszkańcy gminy Krasnystaw. Pod biało-czerwoną wszyscy razem zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a po południu w kościele w Siennicy Nadolnej została odprawiona msza święta.

  

    Po eucharystii odbył się patriotyczny program artystyczny w wykonaniu członków Klubu Solisty Gminnego Centrum Kultury, a wydarzenia sprzed ponad 100 lat przypomniał krasnostawski regionalista Lucjan Cimek.

{gallery}wiadomosci/2022/11/14/g1{/gallery}

  

    Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek 11 listopada odbyły się także w Bzitem, gdzie mieszkańcy najpierw modlili się za wolną ojczyznę w miejscowej kaplicy, a potem wysłuchali patriotycznego koncertu w wykonaniu zespołu “Melodia”.

 

{gallery}wiadomosci/2022/11/14/g2{/gallery}

 

   Mieszkańcy Małochwieja Małego spotkali się przy Wiejskim Domu Kultury, by razem zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, a 19 listopada w tym samym miejscu odbędzie się patriotyczna wieczornica, którą przygotowują uczniowie Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym.

Data opublikowania: 13:59, 14 listopada 2022

Kategorie: Wiadomości