Dotrzymać obietnicy danej przed 60 laty, to nie lada wyczyn.

     Takim sukcesem mogą się poszczycić Grażyna i Antoni Rybczyńscy, którzy obchodzili “Diamentowe Gody” wspólnie ze “złotymi” jubilatami z gminy Krasnystaw. Na uroczystości w urzędzie gminy wszyscy odebrali gratulacje, życzenia i medale, przyznane przez prezydenta RP, a podczas mniej oficjalnej części spotkania, dzielili się wspomnieniami z dnia swojego ślubu.

    Oprócz “Diamentowych jubilatów” 50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili: Halina i Tadeusz Berbeciowie, Janina i Franciszek Kaniewscy, Teresa i Stanisław Korowajowie, Krystyna i Julian Maruchowie, Danuta i Henryk Mataczyńscy, Stanisława i Franciszek Mielniccy, Anna i Stanisław Szymańscy, Krystyna i Jan Wasylkiewiczowie oraz Teresa i Janusz Wójtowiczowie.

    Medale za “długoletnie pożycie małżeńskie”, gratulacje i życzenia kolejnych jubileuszy w zdrowiu i radości przekazali małżonkom wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, przewodniczący rady gminy Krzysztof Golec, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Gałan.

   Uroczystość w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Krasnystaw zakończył słodki poczęstunek z symboliczną lampką szampana.

Data opublikowania: 06:46, 10 października 2023

Kategorie: Wiadomości