ue ug leader prow

W Małochwieju Małym w gminie Krasnystaw powstało nowe centrum kultury. Istniejący wcześniej budynek został przebudowany, a dla jego użytkowników zakupiono meble i inne wyposażenie.

  W nowym centrum jest sala główna na zebrania i spotkania okolicznościowe, na parterze znajdą się m.in.:kawiarenka internetowa, punkt biblioteczny ze świetlicą oraz szatnie i toalety, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na piętrze siłownia, sala zabaw dla dzieci oraz siedziba miejscowej kapeli.

  Użytkownicy obiektu będą mieć do dyspozycji m.in.: meble, nagłośnienie, zestawy komputerowe z urządzeniem wielofunkcyjnym, a także stół bilardowy, rower treningowy i zestaw do ćwiczeń.

Wyposażenie centrum kosztowało ponad 42,5 tysiąca złotych. Natomiast koszt modernizacji to ponad 750 tysięcy złotych. Wartość całego projektu z nadzorem inwestorskim i wyposażeniem zamknie się kwocie około 1 miliona złotych, z czego 200 tysięcy to środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Gmina Krasnystaw pozyskała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania “Krasnystaw Plus”.

DSCN3596

Data opublikowania: 11:15, 28 listopada 2019

Kategorie: Fundusze Unijne