Zakończył się remont łazienek w budynku wielorodzinnym w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw, w którym mieszkają m.in. rodziny uchodźców z Ukrainy.

    Inwestycja właśnie została oficjalnie odebrana, a została sfinansowana przez Fundację Leroy Merlin. Prace były prowadzone w łazienkach, rozmieszczonych na trzech piętrach popularnego “hotelowca”, w którym są mieszkania komunalne i socjalne, w tym te zamieszkałe przez ukraińskie matki z dziećmi. Każda z łazienek ma po kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni, a wewnątrz są m.in. prysznice, toalety czy umywalki oraz pomieszczenia z pralkami. Wszystko zostało gruntownie zmodernizowane, a po zakończeniu robót fundacja przekazała inwestycję gminie w formie darowizny.

    Oprócz estetyki teraz goście zza wschodniej granicy mają zdecydowanie lepsze warunki życia. Cieszymy się, że fundacja zdecydowała się na sfinansowanie tej inwestycji i jesteśmy otwarci na dalszą współpracę – deklaruje wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

    Remont trwał około pięciu miesięcy, a prace kosztowały prawie 450 tysięcy złotych. Z efektów remontu wykonanego przez Fundację Leroy Merlin będzie korzystać 17 obywateli Ukrainy.

 

Data opublikowania: 05:46, 14 września 2023

Kategorie: Wiadomości