Jest nowoczesny, bezpieczny, kolorowy i dobrze wyposażony. Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym w gminie Krasnystaw ma nowy plac zabaw.

Otwarcie obiektu, który powstał dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych, odbyło się we wtorek 28 maja z udziałem przedstawicieli gminnych władz samorządowych, rodziców oraz pracowników i przyjaciół placówki.

Plac zabaw został zorganizowany w miejscu starego, który powstał 10 lat temu dzięki dotacji z programu “Radosna szkoła”. – Ze względu na stan techniczny musieliśmy zlikwidować obiekt, zostawiając tylko podłoże.

Ponad 2 lata temu dzięki środkom z funduszu sołeckiego Małochwieja Dużego zamontowaliśmy zestaw zabawowy, a teraz powiększyliśmy cały plac, wymieniliśmy nawierzchnię i zamontowaliśmy nowe urządzenia, w tym huśtawki, karuzelę, czworobok wspinaczkowy i bujaki – wylicza dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski.

Nowy obiekt jest również wyposażony w ławki, stojaki na rowery i pojemniki do segregacji śmieci.

Wszystko kosztowało prawie 190 tysięcy złotych, z czego ponad 150 tysięcy to środki programu PFRON pod nazwą “Dostępna przestrzeń publiczna”. Resztę pieniędzy dołożyła Gmina Krasnystaw.

Podczas wtorkowej uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk z dyrektorem szkoły Andrzejem Jasionowskim oraz przedstawicielami rady rodziców, rady pedagogicznej i uczniów z Grupy Wiekowej “Skrzaty”, która pełni funkcję samorządu klas I – III.

Otwarcie placu zabaw było połączone z akademią z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Jej głównymi aktorami były dzieci z klas I – III oraz z oddziału przedszkolnego SP w Małochwieju Dużym.

foto: Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym

Data opublikowania: 08:50, 29 maja 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości