herbugk wGmina Krasnystaw podpisała umowę na odbiór odpadów komunalnych w 2022 roku. Wykonywaniem tych usług, tak jak do tej pory, będzie się zajmować Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zakręciu. Nieco inne niż w 2021 roku będą zasady odbioru niektórych odpadów.

Frakcja zmieszana w zabudowie jednorodzinnej, która od kwietnia do października była odbierana raz na dwa tygodnie, teraz będzie odbierana raz na trzy tygodnie. Częstotliwość odbioru frakcji zmieszanej w zabudowie wielorodzinnej nie uległa zmianie. Ponadto „papier i tektura”, także w zabudowie wielorodzinnej, będą teraz odbierane częściej niż w minionym roku, bo co dwa tygodnie, a nie raz w miesiącu. Zmienią się również terminy odbioru odpadów biodegradowalnych. Od kwietnia do października w zabudowie jednorodzinnej będą one odbierane raz na miesiąc, a w zabudowie wielorodzinnej – co dwa tygodnie. W pozostałym okresie roku w zabudowie wielorodzinnej taka frakcja będzie odbierana raz w miesiącu.

Nowy harmonogram odbioru wszystkich odpadów na 2022 rok ma być dostarczony mieszkańcom przez pracowników GPGK w Zakręciu w najbliższych dniach, a pierwsze zbiórki rozpoczną się 10 stycznia.

Na razie wysokość „opłat śmieciowych” nie zmienia się. Stawka podstawowa wynosi 14 złotych od osoby, ale właściciele nieruchomości, którzy nie będą oddawać odpadów biodegradowalnych tylko gromadzić je na indywidualnych kompostownikach, mogą korzystać ze stawki preferencyjnej w wysokości 10 złotych, ponieważ ulga za kompostowanie wynosi 4 złote od osoby.

Data opublikowania: 14:07, 5 stycznia 2022

Kategorie: Wiadomości